اخبار و مقالات

لباس بادی

لباس بادی چیست؟

بادی چیست؟

یکی از لباس هایی که در چند سال گذشته تا کنون طرفدار پیدا کرده است لباسهای بــادی می باشد. لباس بـادی به لباسی گفته می شود که سرهمی و تنگ و چسبان بوده و تا حدود زیادی شبیه به مایو و لباس شنا است. لباس بادی در انواع مختلف و به شکل دو بنده و آستین دار تولید می گردد. بادی دارای انواع گوناگونی است و برای موقعیت های گوناگون می توان از این بادی استفاده کرد. در ادامه به موضوع این که لباس بادی چیست؟ خواهیم پرداخت.

منظور از لباس بادی چیست؟

لباس بادی که در زبان انگلیسی body clothing خوانده می شود، لباس هایی هستند که چسبان بوده و فیت بدن هستند. با الیاف کشی که در شکل های گوناگون بدون آستین و آستین دار و یا پا دار و بدون پا در بازار می توان یافت. این لباس ها شاید عملکردی مانند گن نیز داشته باشند. لباس های بــادی در دو مدل و شکل های ساده و یا طرح دار هم هست.

معمولا در قسمت فاق لباس های بادی یک قلاب یا حالت بست تعبیه می شود که استفاده از آن را برای افراد را راحت می سازد. می توان گفت که لباس های بادی از سال 1950 در آمریکا فراگیر و محبوب گشتند و در سال های اخیر دوباره جزو لباس های مد روز شدند.

انواع مختلف لباس بادی

 • لبـاس بادی مجلسی از جنس های ساتن، گیپور، حریر تولید می شود. از این بـادی برای استفاده در مهمانی و دورهمی های دوستانه می توان استفاده نمود. برخی از مدل های این بـادی به عنوان لباس خواب نیز استفاده می شود.
 • بادی عروسکی که جزو لباس های فانتزی است، در میان دختران سنین پایین بسیار محبوب است.
 • لبـاس بادی فانتزی که این نوع بادی معولا به عنوان لباس خواب استفاده می شود و تنوع زیادی دارد.
 • بادی مردانه مردان از لباس های بادی بیشتر برای اجرای نمایش و در سیرک ها استفاده می کنند.
 • لباس بــادی نوزاد لباس های سرهمی نوزادان تا حدود زیادی به لباس های بادی شباهت دارد اما اینکه همه ویژگی های بادی بزرگسال را داشته باشد و تنگ و کشی باشد برای نوزادان مناسب نیست.

لباس بادی

لباس بادی برای چیست؟

البسه های بادی پارچه هایی کشی دارد و از جنس های مختلفی تولید می شود. مثلا:

 1. الیاف مصنوعی،
 2. نخی،
 3. ساتن،
 4. دانتل
 5. چرم

اگر بخواهید درباره کاربرد بادی بدانید یک موردش این است که این لباس ها بیشتر برای فرم دادن به بدن کاربرد دارند. ولی در موقعیت های گوناگون نوع کاربری آن ها می تواند تغییر کند.

از جمله کاربرد های دیگر بادی این است که از آن زیر البسه های مجلسی  استفاده شود. زیرا این لباسهای بادی کمک می کنند که البسه های مجلسی شما در تن بهتر بایستد و شما را خوش استایل تر به نظر آورد.

می توانید از بادی برای زیر کت و یا زیر سویشرت و ژاکت های زمستانی استفاده کنید. پوشیدن البسه های بادی با شلوار جین، دامن و شلوارک و یا حتی شلوار راحتی هم بسیار زیبا می شود.

چند نکته برای پوشیدن لباس بادی

 • پوشیدن بادی با یک لباس نه چندان جذب توصیه می شود. با پوشیدن لباس جذب احتمال اینکه نمای بادی مختل شود وجود دارد.
 • به عزیزانی که به بادی علاقه مند هستند ولی دارای وزن بالا می باشند، بادی های رنگ تیره توصیه می گردد.
 • حتما بادی که می پوشید کفش پاشنه بلند به پا کنید. اینگونه می توانید اندامتان را زیبا تر جلوه دهید.
 • بادی یک لباس ساده به نظر می آید. اگر هنگام پوشیدن می خواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید می توانید از اکسسوری مثل کمربند استفاده کنید.
 • زیورآلات توصیه شده هنگام پوشیدن بادی زیور آلات ساده و شیک می باشد.

 نحوه شستشوی لباس بادی

بادی به عنوان یک لباس ظریف مشهور می باشد و به دلیل تماس مستقیمی که با بدن دارد باید بهداشت بالائی داشته باشد بنابراین گاهی باید زیاد شسته شود. به منظور اینکه ماندگاری بادی خود را بالا ببرید هنگام شستشوی آن این نکات را رعایت نمائید:

  • برای شستن لباس های بادی اول علامت های روی برچسب لباس توجه را مطالعه کنید.
  •  بادی را با آب سرد شسته و از شوینده های ملایم استفاده کنید.
  • بادی را درون لباسشوئی نیاندازید.

چند سوالی که درباره پوشیدن بادی ممکن است برایتان پیش آید

آیا حس می کنید بدنتان از آن بیرون زده یا احساس می‌کنید پارچه زیادی به دورتان پیچیده شده است ؟

برای انتخاب بادی دقت کنید که سایزی که دارید بسیار در انتخاب بادی مهم می باشد! بانوانی که بالاتنه بلند تری دارند بادی‌ ها می‌ توانند حس راحتی را به آن ها بدهد. چون باید از بالا به پایین متناسب با بدن باشد. افرادی که دارای پاها ی بلند تر و همچنین بالا تنه کوتاه‌ تری دارند ممکن است این حس را داشته باشند که بند ها مناسب نیستند و بلندند. یا قسمت پایین بادی خیلی گشاد می باشد. پارچه‌ های کشی و بند های قابل‌ تنظیم به این عزیزان کمک خواهد کرد که دیگر این حس به سراغشان نیاید.

چگونه با بادی به دستشویی می‌روید؟

آیا بادی به آسانی در دستشویی باز می شود یا از بدن جدا می شود؟ اگر اینگونه نیست، به دنبال بادی باشید که قزن دارد. معمولاً وجود یک یا دو قزن در فاق بادی آن را محکم نگه می‌ دارد، اما برخی از بادی‌ ها بیشتر به لباس شنای یک تکه و بدون قزن شباهت دارند.

لباس بادی

در صورتی که همچین بادی دارید و همزمان مجبورید به استفاده از سرویس بهداشتی، باید کلا بــادی را از بدن خارج کنید.

آیا با بـادی‌، باید لباس زیر نیز به تن کرد؟

در حالی که بــادی‌ ها مانند لباس‌ های شنای یک‌ تکه‌ ای به نظر می آید که پارچه‌ ای به انتهای آن‌ ها وصل گردیده است. ولی هنگام به تن نمودن یک البسه زیر، به همان اندازه قبل راحت‌ تر نیستند و جذب بدن نمی گردند. یک بادی بدن‌نما یا دارای فاق بیش از اندازه تنگ را به ذهن بیاورید. اگر می‌ خواهید همراه با بـــادی البسه های زیر داشته باشید، این به شخص خود شما بستگی دارد، ولی در صورتی که بخواهید خوش‌استایل به نظر بیایید، مطمئن شوید که البسه های زیری که به تن کرده اید، در زیر بـادی به خوبی قرار بگیرد تا به این روش خط های اضافی لباس دیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *