اخبار و مقالات

لوازم دوخت لباس زیر زنانه

لوازم دوخت لباس زیر زنانه

لوازم دوخت لباس زیر زنانه

در زمان انتخاب صحیح لباس زیر زنانه خود لازم است به جنس و استایل آن توجه کنید و همچنین لوازم دوخت لباس زیر زنانه نیز از موارد مهم در کیفیت آن است. همچنین، لباس زیر زنانه ارتباط مستقیمی با سلامتی شخصی که از آن استفاده می کند، دارد. انتخاب لباس زیر همچنین به موقعیت‌ هایی که قصد استفاده از آن را دارید، وابسته است.

کارگاه‌ های تولید لباس زیر گاهاً بر روی یک تم خاص تمرکز دارند و این موضوع باعث بهبود کیفیت لباس زیر می‌ شود. برای دوخت انواع لباس زیر، نیاز به ابزار هایی مانند نخ خیاطی، نخ ریشه‌ بندی، چرخ‌ های خیاطی خاص و … وجود دارد. در این مقاله از فروشگاه لباس زیر زنانه، شما را با انواع لوازم دوخت لباس زیر زنانه آشنا خواهیم کرد. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با وسایل و  لوازم دوخت لباس زیر زنانه مورد نیاز برای تولید لباس زیر آشنا شوید.

شناخت لوازم دوخت لباس زیر زنانه

چرخ خیاطی و لوازم جانبی آن

در لوازم دوخت لباس زیر زنانه، نوع چرخ خیاطی برای دوخت سوتین و لباس زیر بسیار اهمیت دارد. چرخ خیاطی صنعتی، چرخ خیاطی سردوز، و انواع چرخ خیاطی ژانومه و غیره، برای دوخت لباس زیر زنانه مناسب هستند. برای کسب اطلاعات دقیق‌ تر،   از فروشندگان چرخ خیاطی در این زمبنه مشاوره بگیرید.

ماسوره نخ خیاطی و دوک نخ خیاطی

دوک پلی استر یا نخ 40 دولا جزء الیاف مصنوعی می باشد. از ویژگی های بارز نخ پلی استر می توان به مقاومت سایشی بالا، انعکاس نور، جذب کم رطوبت، استحکام، سهولت شست و شو و ثبات رنگ اشاره نمود.

نخ پلی استر

نخ پلی استر جهت دوخت و دوز انواع پارچه ها مناسب است. پارچه هایی چون:

 • ساتن،
 • حریر،
 • کرپ،
 • پارچه های پیراهنی،
 • تترون،
 • پرده ای،
 • فاستونی و …

نخ پلی استر از لوازم دوخت لباس زیر زنانه

نخ لی یا رو دوز

این نخ بیشتر برای رو دوزی در چرخ های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع نخ رو دوز یا به اصطلاح نخ 20 دولا برای دوخت با پارچه های ضخیم مانند لی، کتان، گاهی به طور اختصاصی برای دوخت شورت های کتان یا لی استفاده می شود.

نخ سردوز

نخ سردوز که به نخ ترویرا معروف است. از رشته های بسیار نازک و در هم تنیده تشکیل شده که باعث می شود جنسی نرم داشته باشد.

پارچه مناسب لباس زیر زنانه

یکی از موارد مهم در دوخت سوتین انتخاب پارچه مناسب آن است. برای دوخت سوتین معمولا از پارچه های کشسانی مانند لاکراها استفاده می شود ولی در بعضی مواقع برای جلوگیری از حساسیت پوستی از پارچه هایی استفاده می شود که حالت کشسانی نداشته باشد مانند انواع پارچه های نخی، ترگال ها و تترون ها.

از انواع پارچه های ژرسه برای آستر می توان استفاده کرد. برای تزیین لباس زیر انواع تور های خشک، نرم، دانتل ها و گیپور ها کاربرد دارند.

سایر پارچه ها برای دوخت لباس زیر زنانه

 1. پارچه های ساتن براق برای سوتین های فانتزی،
 2. حریر های شیشه ای نرم و خشک،
 3. پارچه های لمه،
 4. پارچه های غواصی و
 5. ریون ها
 6. یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین پارچه ها در دوخت لباس زیر تریکو پنبه ای یا تریکو های نخی هستند.

انواع کش های مخصوص لباس زیر

کش نقش دار

کش نقش دار یا اسپرت، یک نوع کش است که طرح‌ های معروفی مانند نایک یا پوما درون آن بافته شده است. این نوع کش بیشتر برای دوخت کمربند لباس زیر  استفاده می‌ شود.

اریب کشی رنگی

لباس‌ هایی که با استفاده از کش اریب کشی ساخته شده‌ اند، قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. با این حال، آن ها حساسیتی نسبت به حرارت دارند و باید با استفاده از درجه حرارت متوسط اتو شوند. این نوع کش برای دوخت لباس‌ های زیر زنانه، لباس‌ های خواب و لباس‌ های ورزشی مناسب است.

کش از لوازم دوخت لباس زیر زنانه

انواع کش رکاب سوتین

کش رکاب یکی از عناصر کلیدی در دوخت سوتین است و برای اتصال به کاپ سینه و قرار گرفتن روی شانه استفاده می‌ شود. کیفیت کش رکاب بسیار مهم است زیرا باید انعطاف پذیری و لطافت خاص خود را داشته باشد. اگر کش رکاب کیفیت مناسبی نداشته باشد، ممکن است فشار زیادی بر روی گردن و شانه‌ های خانم‌ها ایجاد شود که ناخوشایند است.

کش رکاب‌ ها که از لوازم دوخت لباس زیر زنانه مهم به حساب می آیند، معمولاً با استفاده از سگک یا بالابر قابل تنظیم، قابلیت تنظیم طول را دارند و می‌ توانند کوتاه یا بلند شوند. کش رکاب‌ ها در عرض‌ های ۱.۵ و ۲ سانتیمتر و همچنین با رنگ‌ های متنوع در بازار موجود هستند.

شناخت کش لبه لباس زیر

کش لبه یا کنگره ای برای دوخت پایین سوتین استفاده می شود. همین طور دارای رنگ بندی زیبا و عرض 1 سانت، 1.5سانت، 2 سانت جهت تکمیل دوخت لباس زیر در بازار موجود است. رنگ های کش لبه سوتین باید با بقیه لوازم دوخت سوتین ست باشد مانند کش رکاب، قلاب یا بالابر سوتین، قزن سوتین و… . کش لبه برای دوخت در لبه بالایی سوتین، فاق شورت و مایو هم کاربرد دارد.

از کش های اسپرت مارک دار و کش های پهن لباس زیر برای کمرهای سوتین های نیم تنه استفاده می شود.

کش شکم بند

کش جزو لوازم اصلی در هنر خیاطی و صنف خرازی است که برای دوخت و دوز، لوازم پزشکی و ورزشی استفاده می شود و همانطور که گفته شد از لوازم دوخت لباس زیر زنانه مهم می باشد.. غالبا از کش های لباسی برای کمری لباس (شلوار و دامن) استفاده می شود و در عرض های متفاوت و رنگبندی سفید و مشکی در بازار موجود است.

کش گن یا شکم بند ها جنس های متفاوت با نام های کش تبریز، کش خارجی و کش اصفهان قابل دسترس است. هر 80 سانتی متر از کش 25 سانت برای مصرف یک نفر است. این کش های شکم بند برای انواع شکم بند های تمام کش، لاغری، بارداری و طبی مورد استفاده قرار می گیرد.

کش پهن سوتین

کش پهن سوتین در سایز بندی بالا برای محکم تر نمودن سوتین، در لبه پایینی آن دوخته می شود، همچنین در قسمت کمری گن کاربرد دارد. بیشتر کاربرد کش پهن سوتین یا کبریتی جهت دوخت سوتین هایی است، که به خوش فرم بودن و کوچک نشان دادن سایز سینه کمک می کند. این مدل سوتین کش پهن با استقبال زیادی در میان زنان مواجه شده است.

قلاب لباس زیر یا بالابر سوتین

بالابر سوتین به منظور تنظیم طول کش رکاب و حرکت دادن آن استفاده می‌شود. جنس بالابر سوتین معمولاً از پلاستیک یا فلز تهیه می‌شود و در رنگ‌های متنوع با اندازه‌های ۱.۵ سانتیمتر یا ۲ سانتیمتر در بازار موجود است.

مهم است که بدانید انتخاب پهنای کش رکاب سوتین باید با قلاب یا بالابر سوتین همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما کش رکاب با عرض ۲ سانتیمتر انتخاب کرده‌اید، باید قلاب سوتینی با عرض ۲ سانتیمتر تهیه کنید تا بتوانید به راحتی کش رکاب را در حین تنظیم سایز جابجا کنید.

انواع کاپ سوتین یا پد سوتین

کاپ سوتین به بخشی از سوتین که برای قرارگیری سینه به کار می‌رود اطلاق می‌شود و به عنوان یکی از اجزای اصلی لوازم دوخت لباس زیر زنانه بسیار مهم است. سایزبندی کاپ سوتین برای تولید لباس زیر نیازمند تخصص و دقت بالا است.

از انواع مختلف کاپ سوتین شامل کاپ چشم گربه‌ای، کاپ گرد خشک، کاپ گرد نرم و کاپ ترک استفاده می‌شود. تعداد محدودی از تولیدکننده‌ های مطرح همچون تولید کنندگان لباس زیر زنانه آنامکث در تولید سوتین‌ ها، استاندارد های مربوط به اندازه کاپ و سایز سینه را رعایت می‌ کنند. جنس کاپ سوتین بسته به نوع دوخت سوتین متغیر است؛ ممکن است از لایه‌ ای نازک از پارچه یا از یک اسفنج فرم دار برجسته استفاده شده باشد.

اگر به سلامتی خود در بلند مدت اهمیت می‌ دهید، بهتر است از لباس زیر های استاندارد که از لوازم دوخت لباس زیر زنانه با کیفیت تولید شده‌ اند، استفاده کنید.

پد سوتین فومی جک دار

سوتین های جک دار دارای لایه اضافه تر در قسمت زیرین کاپ هستند، همین طور جهت خوش فرم نشان دادن سوتین است.

پد سوتین دور دوخت

جهت خوش حالت نمودن لباس های خانم ها کاربرد دارد و در لباس های مجلسی ، عروس ، مایو ، لباس خواب و سوتین استفاده می شود.

پد سوتین فنر دار

به علت دارا بودن فنر که زیر کاپ قرار گرفته و بیشتر برای خوش فرم شدن انواع لباس های مجلسی و سوتین مناسب است.

بالشتک کاپ سوتین

از بالشتک کاپ سینه برای بهتر شدن ظاهر و تن خور لباس های عروس، شب و مجلسی در قسمت سینه بعد از دوخت استفاده می شود. از این بالشتک برای درز های منحنی کوچک مثل درز یقه گردن هم استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد های بالشتک کاپ سوتین جهت خوش فرم شدن لباس های دکلته است.

انواع قزن سوتین

قزن سوتین از لوازم دوخت لباس زیر زنانه

قزن سوتین یکی از لوازم دوخت لباس زیر زنانه پرکاربرد است و همانطور که از نام آن مشخص است، برای اتصال دو طرف سوتین استفاده می‌ شود. تولید کنندگان معمولاً از قزن‌ های متری برای تولید سوتین و لباس زیر استفاده می‌ کنند که اقتصادی‌ تر هستند و راحتی در تولید را فراهم می‌ کنند.

قزن‌ ها با قابلیت دو ردیف، سه ردیف یا چهار ردیف در بازار با رنگ‌ بندی متنوع موجود هستند. برای افرادی که از کش پهن لباس زیر استفاده می‌ کنند، استفاده از قزن ۳ ردیف یا ۴ ردیف مناسب است. برای خیاط های خانگی که لباس زیر می‌ دوزند، استفاده از قزن‌ های برش خورده مناسب‌ تر است.

قزن دو ردیف یکی از قزن‌ های پرفروش در بازار و لوازم دوخت لباس زیر زنانه است و همچنین برای تنظیم سایز دور کمر خانم‌ ها قابل استفاده است. همچنین، قزن مانند دکمه، از پر فروش‌ ترین و پرکاربرد ترین لوازم خیاطی است که برای اتصال دو لبه لباس یا پارچه به یکدیگر استفاده می‌ شود.

قزن‌ ها در انواع لباس زیر، دامن و شلوار، لباس‌ های مجلسی و مانتو استفاده می‌ شود.

انواع رابط سوتین

برای افزایش طول دستک‌ ها در سوتین، از رابط سوتین با اتصال به قزن‌ های لباس زیر استفاده می‌ شود. همچنین، در لوازم دوخت سوتین و لباس زیر زنانه، نوار اریب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای پاک‌ دوزی داخل سوتین مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اما نوار اریب‌ های ساتن برای پاک‌ دوزی مناسب نیستند و در دوخت لباس زیر بیشتر جنبه تزیینی دارند.

سخن پایانی

در پایان این مقاله، می‌ توان نتیجه گرفت که لوازم دوخت لباس زیر نقش بسیار مهمی در ایجاد راحتی و زیبایی این قطعه پوشاک ایفا می‌ کنند.با استفاده صحیح از این لوازم دوخت لباس زیر زنانه، می‌ توان لباس‌ های زیر را با کیفیت بالا، راحت و زیبا دوخت و رضایت و راحتی بیشتری به مشتریان ارائه داد. فروشگاه لباس زیر آنامکث ارائه دهنده انواع لباس های زیر عمده و تک می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت از انواع لباس های زیر زنانه که از لوازم دوخت لباس زیر زنانه با کیفیت در تولید آن ها استفاده شده است دیدن نمائید.

فروشگاه آنامکث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *